Задать свой вопрос

Имя
Email
Суть вопроса

Кваліфікація дій військовий ЗС РФ як звичайних злочинів за Кримінальним кодексом України

З початку третього етапу збройної агресії РФ проти України, правоохоронні органи України фіксують безліч воєнних злочинів з боку Збройних Сил РФ щодо яких відкривають кримінальні провадження за ст. 438 КК України (порушення правил та звичаїв війни).

Паралельно із цим виникла практика кваліфікації дій військовослужбовців РФ як злочинів проти національної безпеки. Наприклад, Поліція Сумської області кваліфікувала дії російських полонених за ч. 2 ст. 110 ККУ (посягання на територіальну цілісність та недоторканність України), а Дніпропетровська обласна прокуратура здійснює процесуальне керівництво щодо атаки РФ на місто Павлоград за ч. 3 ст. 110 та ч. 2 ст. 438 ККУ.

2 травня 2022 року Ірина Венедіктова також опублікувала новину, що повідомлено про підозру командувачу Східного військового округу ЗС РФ за ч. 2 ст. 437 (ведення агресивної війни) та ч. 3 ст. 110 ККУ.

5 травня 2022 року Офісом Генерального прокурора було опубліковано повідомлення про підозру міністру оборони РФ Шойгу С.Г. за ч. 2 ст. 110 ККУ.

У межах нещодавно опублікованого звіту, ОБСЄ звернула увагу України на наведену некоректну практику переслідування російських військовослужбовців як звичайних злочинців за відповідними статтями, зокрема за такі злочини як незаконний перетин кордону, посягання на територіальну цілісність та інші.

View Fullscreen

Смотрите также

СТАТИСТИЧНІ ДАНІ ПО УВ’ЯЗНЕНИМ в Криму
Аналитика

Пам’ятка кримського призовника

На тлі провалів на фронті та величезних втрат серед російських військових, Володимир Путін оголосив про початок часткової мобілізації. Так, прихована мобілізація велася і до цього, але тепер війна стала "примусовою" для дуже широкої категорії осіб, в тому числі - мешканців тимчасово окупованих українських територій, включно з Кримом. 
Аналитика

Універсальний чек-ліст документів до міжнародних судових та квазісудових інстанцій

В рамках проведеного 10 серпня 2022 вебінару «Захист права власності в умовах збройного конфлікту», експертами РЦПЛ був підготовлений, зокрема, і універсальний документ-пам’ятка, що полегшить роботу всіх, хто так чи інакше задіяний у подачі документів у міжнародні судові/квазісудові інстанції. Документ складається всього з 6 сторінок, є наглядним та послідовним. Сподіваємось, він стане в пригоді юристам, адвокатам, […]
Аналитика

Російський геноцид в Україні: 100 років винищення української нації

У процесі деокупації захоплених Росією територій стає відомо про вчинення РФ діянь, які, prima facie, мають ознаки злочину геноциду і в майбутньому можуть бути кваліфіковані як геноцид ад’юдикаційними установам різних рівнів.
Аналитика

Вплив на українську ідентичність в Криму. Витяг з дослідження.

Діяльність Російської Федерації в окупованому Криму призводить до істотноїшкоди об’єктам культурної спадщини України та світової культурної спадщини, щознаходяться на півострові. Перш за все, після початку окупації федеральноювладою РФ та місцевою окупаційною владою були привласнені всі об’єктикультурної спадщини, що знаходяться на території Криму. Окрім того, окупаційнавлада санкціонує вивезення матеріальних об’єктів культурної спадщини з Кримуна територію РФ […]
Обзоры

ОТЧЕТ О РЕЗУЛЬТАТАХ ИССЛЕДОВАНИЯ ПОЛИТИКИ РФ ПО ПРИНУДИТЕЛЬНОМУ ИЗМЕНЕНИЮ ДЕМОГРАФИЧЕСКОГО СОСТАВА Н...

С момента оккупации в феврале-марте 2014 года, и установления эффективного контроля над территорией Крымского полуострова (части суверенной территории Украины), Российская Федерация распространила на нее собственное законодательство и проводит масштабную политику, направленную на насильственное изменение демографического состава ее населения. Понимая, что провозглашенная в качестве главной цели всеобъемлющая «интеграция новых территорий» в состав империи невозможна, пока на них будет оставаться нелояльное к […]