Задать свой вопрос

Имя
Email
Суть вопроса

Полуостров страха: Пять лет несвободы в Крыму

Читать книгу «Полуостров страха: Пять лет несвободы в Крыму»

Издание представляет результаты работы по сбору фактов нарушения прав человека и норм международного гуманитарного права в результате оккупации территории Автономной Республики Крым и города Севастополя (Украина) Российской Федерацией в период с февраля 2014 по апрель 2019 года. Публикация рассчитана на представителей правозащитных организаций, общественных активистов, журналистов, представителей дипломатических миссий, государственных органов власти, учебных и исследовательских учреждений.

В публикации использованы фотоматериалы из открытых источников, с официальных сайтов органов власти Украины, Российской Федерации и оккупационных властей, Крымской правозащитной группы, интернет-издания Крым.Реалии/Радио «Свобода», журналистов, родственников жертв политически мотивированных преследований, материалы уголовных и административных дел.

Авторский коллектив:

Ольга Скрипник (Крымская правозащитная группа);

Сергей Заец (Региональный центр прав человека);

Александра Матвийчук (Центр гражданских свобод);

Татьяна Печончик (ZMINA. Центр прав человека);

Дарья Свиридова (Украинский Хельсинский союз по правам человека).

Ознакомиться с полным текстом публикации можно по ссылке.

Смотрите также

Кваліфікація дій військовий ЗС РФ як звичайних злочинів за Кримінальним кодексом України
Аналитика

Регіональне угруповання військ як форма контролю РФ над Білоруссю

10 жовтня 2022 року російські війська здійснили масові ракетні удари по всій території України, зокрема по цивільним об’єктам та об’єктам енергетичної інфраструктури, що суперечило принципам міжнародного гуманітарного права: розрізнення, воєнної необхідності та пропорційності. Під час нападів Лукашенко О.Г. заявив про розгортання “Регіонального угруповання військ” (далі — РУВ) в рамках “Союзної держави” (далі — СД) на […]
Аналитика

Пам’ятка кримського призовника

На тлі провалів на фронті та величезних втрат серед російських військових, Володимир Путін оголосив про початок часткової мобілізації. Так, прихована мобілізація велася і до цього, але тепер війна стала "примусовою" для дуже широкої категорії осіб, в тому числі - мешканців тимчасово окупованих українських територій, включно з Кримом. 
Аналитика

Універсальний чек-ліст документів до міжнародних судових та квазісудових інстанцій

В рамках проведеного 10 серпня 2022 вебінару «Захист права власності в умовах збройного конфлікту», експертами РЦПЛ був підготовлений, зокрема, і універсальний документ-пам’ятка, що полегшить роботу всіх, хто так чи інакше задіяний у подачі документів у міжнародні судові/квазісудові інстанції. Документ складається всього з 6 сторінок, є наглядним та послідовним. Сподіваємось, він стане в пригоді юристам, адвокатам, […]
Аналитика

Кваліфікація дій військовий ЗС РФ як звичайних злочинів за Кримінальним кодексом України

ОБСЄ звернула увагу України на наведену некоректну практику переслідування російських військовослужбовців як звичайних злочинців за відповідними статтями, зокрема за такі злочини як незаконний перетин кордону, посягання на територіальну цілісність та інші.
Аналитика

Російський геноцид в Україні: 100 років винищення української нації

У процесі деокупації захоплених Росією територій стає відомо про вчинення РФ діянь, які, prima facie, мають ознаки злочину геноциду і в майбутньому можуть бути кваліфіковані як геноцид ад’юдикаційними установам різних рівнів.