Задать свой вопрос

Имя
Email
Суть вопроса

Блокирование банковских счетов

Постановлением Национального банка Украины № 699 от 03 ноября 2014 года все, кто имеет зарегистрированное место жительства (в просторечии — прописку) на территории Крыма или г. Севастополя, а также предприятия, зарегистрированные на этой территории, были приравнены к нерезидентам. Это существенно ограничило доступ крымчан к банковским услугам. В декабре 2014 года это постановление было дополнено нормой, которая прямо предусматривала приостановление операций по таким счетам, необходимость переоформления банковского счета и т. п. Такая ситуация представляет собой очевидное вмешательство в право собственности. Кроме того, в этом деле также есть основания предполагать наличие дискриминации по признаку места проживания, когда возможность реализации права зависит от штампа в паспорте. Постановлением Киевсокго апелляционного административного суда от 01 сентября 2015 года по делу № 826/17587/14 пункт 1 указанного постановления был отменен, в результате чего применение описанных ограничений стало невозможным. Однако на практике некоторые банковские учреждения продолжают действовать как если бы это постановление оставалось в силе. Поскольку на этом этапе причастность государства к нарушению права является практически недоказуемой (нормативный акт отменен), для защиты прав требуется прибегать к обжалованию действий конкретных банков.

Смотрите также

Кваліфікація дій військовий ЗС РФ як звичайних злочинів за Кримінальним кодексом України
Аналитика

Регіональне угруповання військ як форма контролю РФ над Білоруссю

10 жовтня 2022 року російські війська здійснили масові ракетні удари по всій території України, зокрема по цивільним об’єктам та об’єктам енергетичної інфраструктури, що суперечило принципам міжнародного гуманітарного права: розрізнення, воєнної необхідності та пропорційності. Під час нападів Лукашенко О.Г. заявив про розгортання “Регіонального угруповання військ” (далі — РУВ) в рамках “Союзної держави” (далі — СД) на […]
Аналитика

Пам’ятка кримського призовника

На тлі провалів на фронті та величезних втрат серед російських військових, Володимир Путін оголосив про початок часткової мобілізації. Так, прихована мобілізація велася і до цього, але тепер війна стала "примусовою" для дуже широкої категорії осіб, в тому числі - мешканців тимчасово окупованих українських територій, включно з Кримом. 
Аналитика

Універсальний чек-ліст документів до міжнародних судових та квазісудових інстанцій

В рамках проведеного 10 серпня 2022 вебінару «Захист права власності в умовах збройного конфлікту», експертами РЦПЛ був підготовлений, зокрема, і універсальний документ-пам’ятка, що полегшить роботу всіх, хто так чи інакше задіяний у подачі документів у міжнародні судові/квазісудові інстанції. Документ складається всього з 6 сторінок, є наглядним та послідовним. Сподіваємось, він стане в пригоді юристам, адвокатам, […]
Аналитика

Кваліфікація дій військовий ЗС РФ як звичайних злочинів за Кримінальним кодексом України

ОБСЄ звернула увагу України на наведену некоректну практику переслідування російських військовослужбовців як звичайних злочинців за відповідними статтями, зокрема за такі злочини як незаконний перетин кордону, посягання на територіальну цілісність та інші.
Аналитика

Російський геноцид в Україні: 100 років винищення української нації

У процесі деокупації захоплених Росією територій стає відомо про вчинення РФ діянь, які, prima facie, мають ознаки злочину геноциду і в майбутньому можуть бути кваліфіковані як геноцид ад’юдикаційними установам різних рівнів.