Задать свой вопрос

Имя
Email
Суть вопроса

Граждане Украины, которые не могут выехать на материковую часть Украины

Граждане Украины, которые в силу законодательных ограничений или применения дискреционных полномочий сотрудниками государственной пограничной службы не могут выехать на материковую часть Украины.
Нарушение свободы передвижения может быть допущено также и со стороны украинских властей. Например, штраф за попытку пересечь контрольные пункты в случае утери документов в период пребывания в Крыму, представляет собой вмешательство в свободу передвижения. Такой штраф налагается не за сам факт утери документов, а именно за отсутствие документов при выезде со временно оккупированой территории. Это вмешательство в настоящее время имеет под собой законодательное основание (ст. 204-2 КоАП Украины). Таким образом, в данном примере возникает вопрос о пропорциональности вмешательства. Представляется, что такое вмешательство не может быть признано пропорциональным, поскольку на оккупированой территории отсутствуют какие-либо государственные органы Украины, посредством которых можно было бы восстановить утраченные документы и, таким образом, беспрепяственно выехать с территории полуострова.
В тоже время отказ в допуске граждан Украины, проживающих в Крыму, на материковую часть Украины вряд ли может быть признан пропорциональным вмешательством. Ведь такой гражданин имеет возможность выехать из Крыма через территорию Российской Федерации и согласно ст. 33 Конституции Украины он не может быть лишен права вернуться в Украину. То есть, в большинстве своем, любые меры, если они не связаны с опасностью, существующей непосредственно на самом перешейке или по пути ближайшего следования, не могут достигать какой-либо цели, а потому являются непропорциональными.

Смотрите также

Кваліфікація дій військовий ЗС РФ як звичайних злочинів за Кримінальним кодексом України
Аналитика

Регіональне угруповання військ як форма контролю РФ над Білоруссю

10 жовтня 2022 року російські війська здійснили масові ракетні удари по всій території України, зокрема по цивільним об’єктам та об’єктам енергетичної інфраструктури, що суперечило принципам міжнародного гуманітарного права: розрізнення, воєнної необхідності та пропорційності. Під час нападів Лукашенко О.Г. заявив про розгортання “Регіонального угруповання військ” (далі — РУВ) в рамках “Союзної держави” (далі — СД) на […]
Аналитика

Пам’ятка кримського призовника

На тлі провалів на фронті та величезних втрат серед російських військових, Володимир Путін оголосив про початок часткової мобілізації. Так, прихована мобілізація велася і до цього, але тепер війна стала "примусовою" для дуже широкої категорії осіб, в тому числі - мешканців тимчасово окупованих українських територій, включно з Кримом. 
Аналитика

Універсальний чек-ліст документів до міжнародних судових та квазісудових інстанцій

В рамках проведеного 10 серпня 2022 вебінару «Захист права власності в умовах збройного конфлікту», експертами РЦПЛ був підготовлений, зокрема, і універсальний документ-пам’ятка, що полегшить роботу всіх, хто так чи інакше задіяний у подачі документів у міжнародні судові/квазісудові інстанції. Документ складається всього з 6 сторінок, є наглядним та послідовним. Сподіваємось, він стане в пригоді юристам, адвокатам, […]
Аналитика

Кваліфікація дій військовий ЗС РФ як звичайних злочинів за Кримінальним кодексом України

ОБСЄ звернула увагу України на наведену некоректну практику переслідування російських військовослужбовців як звичайних злочинців за відповідними статтями, зокрема за такі злочини як незаконний перетин кордону, посягання на територіальну цілісність та інші.
Аналитика

Російський геноцид в Україні: 100 років винищення української нації

У процесі деокупації захоплених Росією територій стає відомо про вчинення РФ діянь, які, prima facie, мають ознаки злочину геноциду і в майбутньому можуть бути кваліфіковані як геноцид ад’юдикаційними установам різних рівнів.