Задать свой вопрос

Имя
Email
Суть вопроса

Лица, которые вносили денежный залог лишены возможности получить свои деньги обратно

Лица, которые вносили денежный залог в качестве меры обеспечения уголовного производства, в настоящее время лишены возможности получить свои деньги обратно. Власти РФ ссылаются на то, что эти денежные средства находились на специальных счетах, доступ к которым был закрыт властями Украины вскоре после объявления Крыма территорией РФ. Власти Украины, в свою очередь, ссылаются на то, что полномочия по выплате средств принадлежат соответствущим государственным учреждениям, функционирование которых было прекращено вследствие оккупации Крымского полуострова Российской Федерацией.

Этот пример касается не только залога, но также и любых иных прав требования, которые возникли до начала оккупации (например, касательно задолженности по пенсионному пособию, заработной плате работникам бюджетной сферы и т. п.) и подлежат исполнению в последующий период. Очевидно, что такие граждане имели вполне определенные требования к государству, сам факт существования которых никто не отрицает.

Поскольку у властей каждого из государств имеется довольно логичная аргументация, исход жалоб по таким делам предсказать сложно. Но сложной является также и подготовка обращений в ЕСПЧ. В частности, для достижения эффективного результата требуется предъявить претензии властям обоих государств и исчерпать все доступные средства правовой защиты как по законодательству Украины, так и по законодательству РФ.

То есть, наибольшую сложность в делах такого рода представляет не доказательство нарушения прав заявителя, а установление государства, которое должно нести ответственность за это нарушение.

Смотрите также

Кваліфікація дій військовий ЗС РФ як звичайних злочинів за Кримінальним кодексом України
Аналитика

Регіональне угруповання військ як форма контролю РФ над Білоруссю

10 жовтня 2022 року російські війська здійснили масові ракетні удари по всій території України, зокрема по цивільним об’єктам та об’єктам енергетичної інфраструктури, що суперечило принципам міжнародного гуманітарного права: розрізнення, воєнної необхідності та пропорційності. Під час нападів Лукашенко О.Г. заявив про розгортання “Регіонального угруповання військ” (далі — РУВ) в рамках “Союзної держави” (далі — СД) на […]
Аналитика

Пам’ятка кримського призовника

На тлі провалів на фронті та величезних втрат серед російських військових, Володимир Путін оголосив про початок часткової мобілізації. Так, прихована мобілізація велася і до цього, але тепер війна стала "примусовою" для дуже широкої категорії осіб, в тому числі - мешканців тимчасово окупованих українських територій, включно з Кримом. 
Аналитика

Універсальний чек-ліст документів до міжнародних судових та квазісудових інстанцій

В рамках проведеного 10 серпня 2022 вебінару «Захист права власності в умовах збройного конфлікту», експертами РЦПЛ був підготовлений, зокрема, і універсальний документ-пам’ятка, що полегшить роботу всіх, хто так чи інакше задіяний у подачі документів у міжнародні судові/квазісудові інстанції. Документ складається всього з 6 сторінок, є наглядним та послідовним. Сподіваємось, він стане в пригоді юристам, адвокатам, […]
Аналитика

Кваліфікація дій військовий ЗС РФ як звичайних злочинів за Кримінальним кодексом України

ОБСЄ звернула увагу України на наведену некоректну практику переслідування російських військовослужбовців як звичайних злочинців за відповідними статтями, зокрема за такі злочини як незаконний перетин кордону, посягання на територіальну цілісність та інші.
Аналитика

Російський геноцид в Україні: 100 років винищення української нації

У процесі деокупації захоплених Росією територій стає відомо про вчинення РФ діянь, які, prima facie, мають ознаки злочину геноциду і в майбутньому можуть бути кваліфіковані як геноцид ад’юдикаційними установам різних рівнів.