Задать свой вопрос

Имя
Email
Суть вопроса

Снос самовольных построек

По официальным заявлениям органов, действующих в окупированном Крыму, в Симферополе выявлено 450 объектов, в Симферопольском районе – 590, в Судаке – 338, Ялте – 225 и в Евпатории – 36. Среди этих объектов выявлено 358 фундаментов, 590 фундаментов со стенами, 217 готовых домов и 474 дома в которых проживают люди. При этом местными властями предпринимаются шаги по сносу таких построек, который, как правило, осуществляется, без судебного решения и/или без соблюдения прав владельцев таких построек (В Севастополе снесли 7 торговых павильонов; В Жигулиной Роще «раздавили» самострои). Примерами нормативных актов по этим вопросам могут являться постановления органов местного самоуправления.

Перспективы   дела   этой  категории  зависят  от  фактических  обстоятельств. Как следует из сообщений в прессе под снос попали как дома, в которых их владельцы  фактически  проживали, так и постройки, сделанные с целью “застолбить” участок  (так называемые “времянки”). Значение имеют также давность существования и отношения, которые сложились с властями по поводу этой постройки. В целом, к таким  делам  могут  быть  применены   выводы Европейского суда по делу  Öneryildiz v. Turkey  (Application  No.  48939/99;  Grand Chamber Judgement of 30/11/2004). В  этом деле Европейский суд пришел к выводу, что наличие права государства на снос самовольной постройки  не является  бесконечно протяженным во времени  и  должно быть реализовано с разумной быстротой.  Если же обладая такой возможностью государственные органы длительно не  прибегали к реализации этого права,  то владелец такой постройки может претендовать на защиту по статье 1 Первого Протокола к Конвенции.

Смотрите также

Кваліфікація дій військовий ЗС РФ як звичайних злочинів за Кримінальним кодексом України
Аналитика

Регіональне угруповання військ як форма контролю РФ над Білоруссю

10 жовтня 2022 року російські війська здійснили масові ракетні удари по всій території України, зокрема по цивільним об’єктам та об’єктам енергетичної інфраструктури, що суперечило принципам міжнародного гуманітарного права: розрізнення, воєнної необхідності та пропорційності. Під час нападів Лукашенко О.Г. заявив про розгортання “Регіонального угруповання військ” (далі — РУВ) в рамках “Союзної держави” (далі — СД) на […]
Аналитика

Пам’ятка кримського призовника

На тлі провалів на фронті та величезних втрат серед російських військових, Володимир Путін оголосив про початок часткової мобілізації. Так, прихована мобілізація велася і до цього, але тепер війна стала "примусовою" для дуже широкої категорії осіб, в тому числі - мешканців тимчасово окупованих українських територій, включно з Кримом. 
Аналитика

Універсальний чек-ліст документів до міжнародних судових та квазісудових інстанцій

В рамках проведеного 10 серпня 2022 вебінару «Захист права власності в умовах збройного конфлікту», експертами РЦПЛ був підготовлений, зокрема, і універсальний документ-пам’ятка, що полегшить роботу всіх, хто так чи інакше задіяний у подачі документів у міжнародні судові/квазісудові інстанції. Документ складається всього з 6 сторінок, є наглядним та послідовним. Сподіваємось, він стане в пригоді юристам, адвокатам, […]
Аналитика

Кваліфікація дій військовий ЗС РФ як звичайних злочинів за Кримінальним кодексом України

ОБСЄ звернула увагу України на наведену некоректну практику переслідування російських військовослужбовців як звичайних злочинців за відповідними статтями, зокрема за такі злочини як незаконний перетин кордону, посягання на територіальну цілісність та інші.
Аналитика

Російський геноцид в Україні: 100 років винищення української нації

У процесі деокупації захоплених Росією територій стає відомо про вчинення РФ діянь, які, prima facie, мають ознаки злочину геноциду і в майбутньому можуть бути кваліфіковані як геноцид ад’юдикаційними установам різних рівнів.