Задать свой вопрос

Имя
Email
Суть вопроса

Американская конвенция о правах человека

Американская конвенция о правах человека.

Конвенция была принята на Межамериканской конференции по правам человека 22 ноября 1969 года в Сан-Хосе. Вступила в силу 18 июля 1978 г.

Эта Конвенция учреждает региональную систему защиты прав человека, аналогичную европейской. Текст Конвенции отражает специфику подхода к правам человека, характерную для Американского континента. При этом, в каталог прав человека отдельным пунктом вслед за Всеобщей декларацией прав человека включено и право на гражданство. Этим Американская конвенция отличается от Европейской конвенции о правах человека, где Европейский суд с большим трудом признает право на гражданство как обстоятельство, имеющее отношение к личной или семейной жизни (см. соответствующий раздел в аналитических материалах).

Статья 20. Право на гражданство

  1. Каждый человек имеет право на гражданство.

  2. Каждый человек имеет право на гражданство государства, на территории которого он родился, если только он не имеет права на какое-либо другое гражданство.

  3. Никто не может быть произвольно лишен своего гражданства или права изменить свое гражданство.

 

С полным текстом Конвенции можно ознакомиться тут.

Смотрите также

Кваліфікація дій військовий ЗС РФ як звичайних злочинів за Кримінальним кодексом України
Аналитика

Регіональне угруповання військ як форма контролю РФ над Білоруссю

10 жовтня 2022 року російські війська здійснили масові ракетні удари по всій території України, зокрема по цивільним об’єктам та об’єктам енергетичної інфраструктури, що суперечило принципам міжнародного гуманітарного права: розрізнення, воєнної необхідності та пропорційності. Під час нападів Лукашенко О.Г. заявив про розгортання “Регіонального угруповання військ” (далі — РУВ) в рамках “Союзної держави” (далі — СД) на […]
Аналитика

Пам’ятка кримського призовника

На тлі провалів на фронті та величезних втрат серед російських військових, Володимир Путін оголосив про початок часткової мобілізації. Так, прихована мобілізація велася і до цього, але тепер війна стала "примусовою" для дуже широкої категорії осіб, в тому числі - мешканців тимчасово окупованих українських територій, включно з Кримом. 
Аналитика

Універсальний чек-ліст документів до міжнародних судових та квазісудових інстанцій

В рамках проведеного 10 серпня 2022 вебінару «Захист права власності в умовах збройного конфлікту», експертами РЦПЛ був підготовлений, зокрема, і універсальний документ-пам’ятка, що полегшить роботу всіх, хто так чи інакше задіяний у подачі документів у міжнародні судові/квазісудові інстанції. Документ складається всього з 6 сторінок, є наглядним та послідовним. Сподіваємось, він стане в пригоді юристам, адвокатам, […]
Аналитика

Кваліфікація дій військовий ЗС РФ як звичайних злочинів за Кримінальним кодексом України

ОБСЄ звернула увагу України на наведену некоректну практику переслідування російських військовослужбовців як звичайних злочинців за відповідними статтями, зокрема за такі злочини як незаконний перетин кордону, посягання на територіальну цілісність та інші.
Аналитика

Російський геноцид в Україні: 100 років винищення української нації

У процесі деокупації захоплених Росією територій стає відомо про вчинення РФ діянь, які, prima facie, мають ознаки злочину геноциду і в майбутньому можуть бути кваліфіковані як геноцид ад’юдикаційними установам різних рівнів.