Задать свой вопрос

Имя
Email
Суть вопроса

Декларация о правах человека в отношении лиц, не являющихся гражданами страны, в которой они проживают

Декларация о правах человека в отношении лиц, не являющихся гражданами страны,
в которой они проживают.

Декларация была принята резолюцией 40/144 Генеральной Ассамблеи ООН от 13 декабря 1985 года.

Декларация провозглашает право иностранцев на жизнь и личную неприкосновенность, на защиту от вмешательства в личную и семейную жизнь, в том числе, в отношении жилища и переписки; на равенство перед судами; право на выбор супруга, на брак, на создание семьи;  право на свободу мысли, мнения, совести и религии, а также другие права, определенные в части первой статьи 5 Декларации.

Часть вторая той же статьи декларирует следующие права иностранных граждан:

  • право покидать страну;
  • право на свободное выражение своего мнения;
  • право на мирные собрания;
  • право владеть имуществом как единолично, так и совместно с другими с учетом внутреннего законодательства.

Статья 8 определяет права иностранцев, проживающих на законных основаниях на территории государства. Они, в частности, имеют право на соответствующие условия труда, на справедливую зарплату и равное вознаграждение за труд, право вступать в профессиональные союзы, право на охрану здоровья, медицинское обслуживание, социальное обеспечение, социальное обслуживание, образование и отдых.

 

С полным текстом декларации можно ознакомиться здесь.

Смотрите также

Кваліфікація дій військовий ЗС РФ як звичайних злочинів за Кримінальним кодексом України
Аналитика

Регіональне угруповання військ як форма контролю РФ над Білоруссю

10 жовтня 2022 року російські війська здійснили масові ракетні удари по всій території України, зокрема по цивільним об’єктам та об’єктам енергетичної інфраструктури, що суперечило принципам міжнародного гуманітарного права: розрізнення, воєнної необхідності та пропорційності. Під час нападів Лукашенко О.Г. заявив про розгортання “Регіонального угруповання військ” (далі — РУВ) в рамках “Союзної держави” (далі — СД) на […]
Аналитика

Пам’ятка кримського призовника

На тлі провалів на фронті та величезних втрат серед російських військових, Володимир Путін оголосив про початок часткової мобілізації. Так, прихована мобілізація велася і до цього, але тепер війна стала "примусовою" для дуже широкої категорії осіб, в тому числі - мешканців тимчасово окупованих українських територій, включно з Кримом. 
Аналитика

Універсальний чек-ліст документів до міжнародних судових та квазісудових інстанцій

В рамках проведеного 10 серпня 2022 вебінару «Захист права власності в умовах збройного конфлікту», експертами РЦПЛ був підготовлений, зокрема, і універсальний документ-пам’ятка, що полегшить роботу всіх, хто так чи інакше задіяний у подачі документів у міжнародні судові/квазісудові інстанції. Документ складається всього з 6 сторінок, є наглядним та послідовним. Сподіваємось, він стане в пригоді юристам, адвокатам, […]
Аналитика

Кваліфікація дій військовий ЗС РФ як звичайних злочинів за Кримінальним кодексом України

ОБСЄ звернула увагу України на наведену некоректну практику переслідування російських військовослужбовців як звичайних злочинців за відповідними статтями, зокрема за такі злочини як незаконний перетин кордону, посягання на територіальну цілісність та інші.
Аналитика

Російський геноцид в Україні: 100 років винищення української нації

У процесі деокупації захоплених Росією територій стає відомо про вчинення РФ діянь, які, prima facie, мають ознаки злочину геноциду і в майбутньому можуть бути кваліфіковані як геноцид ад’юдикаційними установам різних рівнів.