Задать свой вопрос

Имя
Email
Суть вопроса

Федеральный закон РФ «О внесении изменений в ст. ст. 6 и 30 Федерального закона «О гражданстве Российской Федерации» и отдельные законодательные акты Российской Федерации»

Федеральный закон РФ  «О внесении изменений в ст. ст. 6 и 30 Федерального закона «О гражданстве Российской Федерации» и отдельные законодательные акты Российской Федерации»

Дата принятия и номер: 23 мая 2014 года, №142-ФЗ.

Дата вступления в силу: 04 августа 2014 г.

Федеральный закон вносит изменения в ряд законодательных актов касательно граждан РФ, которые проживают в пределах РФ и которые имеют иное гражданство или право на постоянное проживание в ином государстве.

Такие граждане обязаны письменно уведомить о наличии иного гражданства или права на постоянное проживание в  течение 60-ти дней со дня приобретения гражданином иного гражданства или права на постоянное проживание. Регулируется также порядок уведомления о наличии такого гражданства. Нарушение установленного порядка подачи уведомления влечет за собой административный штраф (ст.19.8 Кодекса об административных правонарушениях).

В Уголовный кодекс внесены дополнения об ответственности в виде штрафа, принудительных работ за неисполнение обязанности по подаче уведомления (ст.330.2 УК РФ).

Гражданин, приобретший гражданство РФ в соответствии с Договором о принятии в РФ Республики Крым и №6-ФКЗ, является таким, который имеет только гражданство РФ, в случае подачи им заявления о нежелании состоять в гражданстве иностранного государства. Срок подачи уведомления о наличии второго гражданства и применения наказания за нарушение установленного порядка подачи  уведомления, а также наказания за не предоставление такого уведомления и скрытие факта наличия второго гражданства применяется с 1 января 2016 г. (ст. 6 ФЗ РФ «О гражданстве»).

С полным текстом документа можно ознакомиться здесь.

Смотрите также

Кваліфікація дій військовий ЗС РФ як звичайних злочинів за Кримінальним кодексом України
Аналитика

Регіональне угруповання військ як форма контролю РФ над Білоруссю

10 жовтня 2022 року російські війська здійснили масові ракетні удари по всій території України, зокрема по цивільним об’єктам та об’єктам енергетичної інфраструктури, що суперечило принципам міжнародного гуманітарного права: розрізнення, воєнної необхідності та пропорційності. Під час нападів Лукашенко О.Г. заявив про розгортання “Регіонального угруповання військ” (далі — РУВ) в рамках “Союзної держави” (далі — СД) на […]
Аналитика

Пам’ятка кримського призовника

На тлі провалів на фронті та величезних втрат серед російських військових, Володимир Путін оголосив про початок часткової мобілізації. Так, прихована мобілізація велася і до цього, але тепер війна стала "примусовою" для дуже широкої категорії осіб, в тому числі - мешканців тимчасово окупованих українських територій, включно з Кримом. 
Аналитика

Універсальний чек-ліст документів до міжнародних судових та квазісудових інстанцій

В рамках проведеного 10 серпня 2022 вебінару «Захист права власності в умовах збройного конфлікту», експертами РЦПЛ був підготовлений, зокрема, і універсальний документ-пам’ятка, що полегшить роботу всіх, хто так чи інакше задіяний у подачі документів у міжнародні судові/квазісудові інстанції. Документ складається всього з 6 сторінок, є наглядним та послідовним. Сподіваємось, він стане в пригоді юристам, адвокатам, […]
Аналитика

Кваліфікація дій військовий ЗС РФ як звичайних злочинів за Кримінальним кодексом України

ОБСЄ звернула увагу України на наведену некоректну практику переслідування російських військовослужбовців як звичайних злочинців за відповідними статтями, зокрема за такі злочини як незаконний перетин кордону, посягання на територіальну цілісність та інші.
Аналитика

Російський геноцид в Україні: 100 років винищення української нації

У процесі деокупації захоплених Росією територій стає відомо про вчинення РФ діянь, які, prima facie, мають ознаки злочину геноциду і в майбутньому можуть бути кваліфіковані як геноцид ад’юдикаційними установам різних рівнів.