Задать свой вопрос

Имя
Email
Суть вопроса

Конвенция о законах и обычаях сухопутной войны

Конвенция о законах и обычаях сухопутной войны.

Данная Конвенция является одним из документов, принятых на мирных конференциях в Гааге в 1899 и 1907 годах. Документ был принят 18 октября 1907 года. Для РФ документ вступил в силу 21 ноября 1909, для Украины – 29 мая 2015 года. Принятие Конвенции рассматривалось как воплощение норм обычного международного права. Следовательно, они также являются обязательными для государств, которые формально не являются участниками Конвенции. Правила, закрепленные в Положении, были частично подтверждены и развиты в Дополнительных протоколах 1977 года к Женевским конвенциям 1949 года.

 

Статья 45 Положение о законах и обычаях сухопутной войны к Конвенции (Гаагское положение).

Воспрещается принуждать население оккупированной территории к присяге на верность неприятельской Державе.

 

С полным текстом документа можно ознакомиться тут)

Смотрите также

Кваліфікація дій військовий ЗС РФ як звичайних злочинів за Кримінальним кодексом України
Аналитика

Регіональне угруповання військ як форма контролю РФ над Білоруссю

10 жовтня 2022 року російські війська здійснили масові ракетні удари по всій території України, зокрема по цивільним об’єктам та об’єктам енергетичної інфраструктури, що суперечило принципам міжнародного гуманітарного права: розрізнення, воєнної необхідності та пропорційності. Під час нападів Лукашенко О.Г. заявив про розгортання “Регіонального угруповання військ” (далі — РУВ) в рамках “Союзної держави” (далі — СД) на […]
Аналитика

Пам’ятка кримського призовника

На тлі провалів на фронті та величезних втрат серед російських військових, Володимир Путін оголосив про початок часткової мобілізації. Так, прихована мобілізація велася і до цього, але тепер війна стала "примусовою" для дуже широкої категорії осіб, в тому числі - мешканців тимчасово окупованих українських територій, включно з Кримом. 
Аналитика

Універсальний чек-ліст документів до міжнародних судових та квазісудових інстанцій

В рамках проведеного 10 серпня 2022 вебінару «Захист права власності в умовах збройного конфлікту», експертами РЦПЛ був підготовлений, зокрема, і універсальний документ-пам’ятка, що полегшить роботу всіх, хто так чи інакше задіяний у подачі документів у міжнародні судові/квазісудові інстанції. Документ складається всього з 6 сторінок, є наглядним та послідовним. Сподіваємось, він стане в пригоді юристам, адвокатам, […]
Аналитика

Кваліфікація дій військовий ЗС РФ як звичайних злочинів за Кримінальним кодексом України

ОБСЄ звернула увагу України на наведену некоректну практику переслідування російських військовослужбовців як звичайних злочинців за відповідними статтями, зокрема за такі злочини як незаконний перетин кордону, посягання на територіальну цілісність та інші.
Аналитика

Російський геноцид в Україні: 100 років винищення української нації

У процесі деокупації захоплених Росією територій стає відомо про вчинення РФ діянь, які, prima facie, мають ознаки злочину геноциду і в майбутньому можуть бути кваліфіковані як геноцид ад’юдикаційними установам різних рівнів.