Задать свой вопрос

Имя
Email
Суть вопроса

Постановление Конституционного Суда РФ от 4 октября 2016 года «По делу о проверке конституционности части 1 статьи 4 ФКЗ «О принятии в РФ Республики Крым и образовании в составе РФ новых субъектов — Республики Крым и города федерального значения Севастополя»

Постановление Конституционного Суда РФ от 4 октября 2016 года «По делу о проверке конституционности части 1 статьи 4 ФКЗ «О принятии в РФ Республики Крым и образовании в составе РФ новых субъектов — Республики Крым и города федерального значения Севастополя» (дело по вопросам гражданства населения Крыма)

Конституционный Суд РФ исходит из того, что присоединение Крыма к Российской Федерации произошло в соответствии с международными стандартами в отношении правопреемства государств. Следует отметить, что правопреемство государств возможно только в соответствии с международным правом и особенно в соответствии с принципами международного права, воплощенными в Уставе ООН. Крым же никогда не являлся государством, которое получило признание хотя бы со стороны РФ, а его отделение от Украины и последующее присоединение к РФ de jure противоречит вышеуказанным нормам и принципам международного права.

Кроме того, отдельно необходимо остановиться на толковании КС РФ принципа эффективной связи граждан. В положениях, на которые ссылается КС РФ, речь идет о наличии связи с государством как базиса, на котором основано гражданство. Этот принцип ведет свое начало еще из дела Лихтенштейн против Гватемалы (дело Ноттебома), рассмотренного Международным Судом ООН. Однако, Суд подменяет этот принцип так называемым принципом связи человека с территорией. Таким образом, по логике Суда, гражданство крымчан зависит от того, под эффективным контролем какого из государств пребывает территория, на которой проживают эти лица.

С полным текстом постановление можно ознакомиться по ссылке.

Смотрите также

Кваліфікація дій військовий ЗС РФ як звичайних злочинів за Кримінальним кодексом України
Аналитика

Регіональне угруповання військ як форма контролю РФ над Білоруссю

10 жовтня 2022 року російські війська здійснили масові ракетні удари по всій території України, зокрема по цивільним об’єктам та об’єктам енергетичної інфраструктури, що суперечило принципам міжнародного гуманітарного права: розрізнення, воєнної необхідності та пропорційності. Під час нападів Лукашенко О.Г. заявив про розгортання “Регіонального угруповання військ” (далі — РУВ) в рамках “Союзної держави” (далі — СД) на […]
Аналитика

Пам’ятка кримського призовника

На тлі провалів на фронті та величезних втрат серед російських військових, Володимир Путін оголосив про початок часткової мобілізації. Так, прихована мобілізація велася і до цього, але тепер війна стала "примусовою" для дуже широкої категорії осіб, в тому числі - мешканців тимчасово окупованих українських територій, включно з Кримом. 
Аналитика

Універсальний чек-ліст документів до міжнародних судових та квазісудових інстанцій

В рамках проведеного 10 серпня 2022 вебінару «Захист права власності в умовах збройного конфлікту», експертами РЦПЛ був підготовлений, зокрема, і універсальний документ-пам’ятка, що полегшить роботу всіх, хто так чи інакше задіяний у подачі документів у міжнародні судові/квазісудові інстанції. Документ складається всього з 6 сторінок, є наглядним та послідовним. Сподіваємось, він стане в пригоді юристам, адвокатам, […]
Аналитика

Кваліфікація дій військовий ЗС РФ як звичайних злочинів за Кримінальним кодексом України

ОБСЄ звернула увагу України на наведену некоректну практику переслідування російських військовослужбовців як звичайних злочинців за відповідними статтями, зокрема за такі злочини як незаконний перетин кордону, посягання на територіальну цілісність та інші.
Аналитика

Російський геноцид в Україні: 100 років винищення української нації

У процесі деокупації захоплених Росією територій стає відомо про вчинення РФ діянь, які, prima facie, мають ознаки злочину геноциду і в майбутньому можуть бути кваліфіковані як геноцид ад’юдикаційними установам різних рівнів.