Задать свой вопрос

Имя
Email
Суть вопроса

Тематические обзоры ситуации с правами человека в условиях оккупации

Крым без правил. Тематические обзоры ситуации с правами человека в условиях оккупации

«Крым без правил» – серия тематических обзоров о нарушениях международных стандартов прав человека в оккупированном Крыму.
Несмотря на то, что президент РФ В. Путин и обосновывал свое решение об аннексии Крыма необходимостью защитить местное население, следующие годы показали, что действительным интересом России в Крыму был всего лишь захват территорий и их милитаризация.
Одностороннее подчинение населения, зачистка территории от «нежелательных элементов», заселение полуострова переселенцами из России, подавление общественной дискуссии и лишение собственности наглядно показывают, что люди не важны в процессе «интеграции» Крыма.
Сложно сказать, являются ли эти действия сознательным копированием стратегии нацистской Германии, или это объективная логика авторитаризма диктует одинаковые модели поведения. Однако невозможно отрицать ужасающее подобие событий, имевших место накануне и во время Второй мировой войны, и сегодняшнего поведения России.
Далее приведены некоторые иллюстрации того, как с точки зрения международного права выглядит оккупация Крыма.
Обзоры были подготовлены группой экспертов Регионального центра прав человека, Украинским Хельсинским союзом по правам человека, экспертно-аналитической группой CHROT.

Смотрите также

Російський геноцид в Україні: 100 років винищення української нації
Аналитика

Пам’ятка кримського призовника

На тлі провалів на фронті та величезних втрат серед російських військових, Володимир Путін оголосив про початок часткової мобілізації. Так, прихована мобілізація велася і до цього, але тепер війна стала "примусовою" для дуже широкої категорії осіб, в тому числі - мешканців тимчасово окупованих українських територій, включно з Кримом. 
Аналитика

Універсальний чек-ліст документів до міжнародних судових та квазісудових інстанцій

В рамках проведеного 10 серпня 2022 вебінару «Захист права власності в умовах збройного конфлікту», експертами РЦПЛ був підготовлений, зокрема, і універсальний документ-пам’ятка, що полегшить роботу всіх, хто так чи інакше задіяний у подачі документів у міжнародні судові/квазісудові інстанції. Документ складається всього з 6 сторінок, є наглядним та послідовним. Сподіваємось, він стане в пригоді юристам, адвокатам, […]
Аналитика

Кваліфікація дій військовий ЗС РФ як звичайних злочинів за Кримінальним кодексом України

ОБСЄ звернула увагу України на наведену некоректну практику переслідування російських військовослужбовців як звичайних злочинців за відповідними статтями, зокрема за такі злочини як незаконний перетин кордону, посягання на територіальну цілісність та інші.
Аналитика

Російський геноцид в Україні: 100 років винищення української нації

У процесі деокупації захоплених Росією територій стає відомо про вчинення РФ діянь, які, prima facie, мають ознаки злочину геноциду і в майбутньому можуть бути кваліфіковані як геноцид ад’юдикаційними установам різних рівнів.
Аналитика

Вплив на українську ідентичність в Криму. Витяг з дослідження.

Діяльність Російської Федерації в окупованому Криму призводить до істотноїшкоди об’єктам культурної спадщини України та світової культурної спадщини, щознаходяться на півострові. Перш за все, після початку окупації федеральноювладою РФ та місцевою окупаційною владою були привласнені всі об’єктикультурної спадщини, що знаходяться на території Криму. Окрім того, окупаційнавлада санкціонує вивезення матеріальних об’єктів культурної спадщини з Кримуна територію РФ […]