Задать свой вопрос

Имя
Email
Суть вопроса

Дело Готтлоба Бергера.

Дело Готтлоба Бергера.

Готтлоб Бергер был привлечён к суду Американским военным трибуналом в Нюрнберге по делу «Вильгельмштрассе».

1 апреля 1940 года Бергер был назначен начальников Главного управления СС, а в июле 1942 года стал офицером связи Гиммлера для Министерства восточных оккупированных территорий. Также в разное время он являлся командующим резервными войсками, руководителем службы по делам военнопленных в Германии, начальником штаба немецкого фольксштурма (народного ополчения) и генералом войск СС.

Касательно Бергера в рамках судебного процесса в самых ясных выражениях было отмечено, что: «Осуществляемая программа в Сербии и Хорватии также имела место в Латвии, Литве, Польше, России, Люксембурге, Эльзасе и Лотарингии. Вне всякого сомнения, ответчик Бергер виновен в совершении преступления против человечности в силу того, что он и его ведомства принимали участие в принуждении граждан этих стран к германизации или другим методам с целью осуществления призыва в немецкие вооруженные силы».

11 апреля 1949 года Американский военный трибунал приговорил Готтлоба Бергера к 25 годам тюремного заключения.

 

Указанные прецеденты еще раз доказывают факт того, как право на гражданство и нарушение этого права тесно взаимосвязаны с другими нарушениями прав человека, вплоть до международных преступлений, каковым принуждение жителей оккупированной территории к военной службе в вооруженных силах оккупирующей державы и является.

Смотрите также

Російський геноцид в Україні: 100 років винищення української нації
Аналитика

Пам’ятка кримського призовника

На тлі провалів на фронті та величезних втрат серед російських військових, Володимир Путін оголосив про початок часткової мобілізації. Так, прихована мобілізація велася і до цього, але тепер війна стала "примусовою" для дуже широкої категорії осіб, в тому числі - мешканців тимчасово окупованих українських територій, включно з Кримом. 
Аналитика

Універсальний чек-ліст документів до міжнародних судових та квазісудових інстанцій

В рамках проведеного 10 серпня 2022 вебінару «Захист права власності в умовах збройного конфлікту», експертами РЦПЛ був підготовлений, зокрема, і універсальний документ-пам’ятка, що полегшить роботу всіх, хто так чи інакше задіяний у подачі документів у міжнародні судові/квазісудові інстанції. Документ складається всього з 6 сторінок, є наглядним та послідовним. Сподіваємось, він стане в пригоді юристам, адвокатам, […]
Аналитика

Кваліфікація дій військовий ЗС РФ як звичайних злочинів за Кримінальним кодексом України

ОБСЄ звернула увагу України на наведену некоректну практику переслідування російських військовослужбовців як звичайних злочинців за відповідними статтями, зокрема за такі злочини як незаконний перетин кордону, посягання на територіальну цілісність та інші.
Аналитика

Російський геноцид в Україні: 100 років винищення української нації

У процесі деокупації захоплених Росією територій стає відомо про вчинення РФ діянь, які, prima facie, мають ознаки злочину геноциду і в майбутньому можуть бути кваліфіковані як геноцид ад’юдикаційними установам різних рівнів.
Аналитика

Вплив на українську ідентичність в Криму. Витяг з дослідження.

Діяльність Російської Федерації в окупованому Криму призводить до істотноїшкоди об’єктам культурної спадщини України та світової культурної спадщини, щознаходяться на півострові. Перш за все, після початку окупації федеральноювладою РФ та місцевою окупаційною владою були привласнені всі об’єктикультурної спадщини, що знаходяться на території Криму. Окрім того, окупаційнавлада санкціонує вивезення матеріальних об’єктів культурної спадщини з Кримуна територію РФ […]