Задать свой вопрос

Имя
Email
Суть вопроса

«Культурна спецоперація», або як Росія використовує свою культуру у війні проти України

«На війні всі методи хороші…», – говорить Росія. І по-справжньому вірить, що на війні проти всього світу варто використовувати не лише свою «другу армію світу» чи загін пропагандистів на чолі зі Скабєєвою, Соловйовим та іншими. Вона використовує і свою культуру та історію.

Кремль давно навчився використовувати «культуру» як засіб пропаганди та просування проросійських наративів. Росія витрачає мільярди на встановлення зв’язків між своїми культурними установами та закордонними музеями, науковими інститутами, представниками культурного сектору.

Десятки музеїв та галерей не один раз експонували колекції з російських музеїв та творіння російських митців і тих митців, чию творчість було привласнено росіянами. Російські артисти, співаки та музиканти були частими гостями на червоних хідниках та на закритих вечірках. Російська музика просочувалася у топ-чарти різних країн і залишилася там надовго. Російські кінострічки були представлені на всіх можливих кінофестивалях по всьому світу. Питання просування своєї культури та її багатства ніколи не вважалося чимось жахливим чи неприпустимим. Навпаки – до цього заохочують численні міжнародні культурні інституції та обʼєднання, як, наприклад, ЮНЕСКО чи ICCROM. Але ті засоби та слова, які використовує РФ для представлення своєї культури за кордоном, важко назвати скромними та не агресивними.

Часто-густо Росія вдавалася до прихованої пропаганди своєї «величі». Пригноблення інших культур та традицій, заперечення існування чогось, що не повʼязане з офіційною та неофіційною ідеологією Кремля, просування ідей з метою виправдання імперіалізму та авторитарного режиму. І сьогодні Росія активно використовує вже напрацьовані матеріали та майданчики, канали на свою користь у цій війні.

Про те, як Російська Федерація використовує свою культуру у війні проти України, читайте у дослідженні, підготовленому юристами Регіонального центру прав людини.

Смотрите также

Пам’ятка кримського призовника
Инструкции

Що робити у разі зникнення людини безвісти в умовах збройної агресії?

Збройна агресія Росії породжує чимало злочинів, серед яких, зокрема, викрадення, примусове переміщення та позбавлення свободи. До цього додається захоплення українських військових у полон у процесі ведення бойових дій. Також не забуваємо про утримання окупантами цивільних осіб з окупованих територій. Результат цього — втрата контакту зі своїми близькими, їхнього місця знаходження та статусу. Такі ситуації змушують […]
Аналитика

Режим Лукашенка та Білорусь: агресор та учасник збройного конфлікту?

24 лютого 2022 року розпочався третій етап збройної агресії РФ, яка набула широкомасштабного характеру. Роль РФ як агресора прослідковується ще з моменту вторгнення на територію Криму в 2014 році. Водночас Україна отримала ще один удар з боку північного сусіда – Білорусі та режиму Лукашенка. Хоча й Лукашенко досить давно підтримує Президента РФ, використання території Білорусі […]
Аналитика

Регіональне угруповання військ як форма контролю РФ над Білоруссю

10 жовтня 2022 року російські війська здійснили масові ракетні удари по всій території України, зокрема по цивільним об’єктам та об’єктам енергетичної інфраструктури, що суперечило принципам міжнародного гуманітарного права: розрізнення, воєнної необхідності та пропорційності. Під час нападів Лукашенко О.Г. заявив про розгортання “Регіонального угруповання військ” (далі — РУВ) в рамках “Союзної держави” (далі — СД) на […]
Аналитика

Пам’ятка кримського призовника

На тлі провалів на фронті та величезних втрат серед російських військових, Володимир Путін оголосив про початок часткової мобілізації. Так, прихована мобілізація велася і до цього, але тепер війна стала "примусовою" для дуже широкої категорії осіб, в тому числі - мешканців тимчасово окупованих українських територій, включно з Кримом. 
Аналитика

Універсальний чек-ліст документів до міжнародних судових та квазісудових інстанцій

В рамках проведеного 10 серпня 2022 вебінару «Захист права власності в умовах збройного конфлікту», експертами РЦПЛ був підготовлений, зокрема, і універсальний документ-пам’ятка, що полегшить роботу всіх, хто так чи інакше задіяний у подачі документів у міжнародні судові/квазісудові інстанції. Документ складається всього з 6 сторінок, є наглядним та послідовним. Сподіваємось, він стане в пригоді юристам, адвокатам, […]
Аналитика

Кваліфікація дій військовий ЗС РФ як звичайних злочинів за Кримінальним кодексом України

ОБСЄ звернула увагу України на наведену некоректну практику переслідування російських військовослужбовців як звичайних злочинців за відповідними статтями, зокрема за такі злочини як незаконний перетин кордону, посягання на територіальну цілісність та інші.