Задать свой вопрос

Имя
Email
Суть вопроса

Шкільна освіта: прихована зброя РФ проти України

Російська Федерація усвідомлює ідею важливості шкільної освіти для суспільства, але передусім не для навчання, а для формування потрібного авторитарній державі світогляду, за наявності якого суспільство готове виконувати поставлені державою цілі, навіть якщо вони не відповідають загальноприйнятим людським цінностям. Дитина у такому процесі стає не суб’єктом здобуття освіти, а керованим нею об’єктом.

У РФ шкільна освіта вже давно стала одним з інструментів вчинення агресії проти України й українського народу, через який просуваються артикульовані наперед наративи. Їхньою метою є:

  • закріплення результатів окупації та анексії частини території України;
  • ускладнення та/або унеможливлення процесів деокупації та реінтеграції згаданих територій Україною;
  • зміни суспільної свідомості дітей на окупованих територіях України для формування покоління “російського” суспільства, яке лояльно ставиться до цілей РФ та готове стати до їх виконання.

На окупованих територіях України Російська Федерація вже тривалий час впроваджує власні освітні стандарти. Першими «жертвами» стали Крим і Донбас. З початком повномасштабного вторгнення РФ впровадила власні освітні програми і на окупованих територіях Херсонщини і Запоріжжя, просуваючи українським дітям власні ідеологічні та пропагандистські наративи через освіту і навчальний процес.

________________________________________________________________________________________

Дослідження “Шкільна освіта: прихована зброя РФ проти України” підготовлено експертами ГО “Регіональний центр прав людини” у рамках проєкту ГО “Центр громадянської просвіти “Альменда”, за фінансової підтримки Празького громадянського центру. Зміст цього документа є виключною відповідальністю ГО Центр Громадянської Просвіти “Альменда” і не обов’язково відбиває позицію Празького громадянського центру.

Смотрите также

Режим Лукашенка та Білорусь: агресор та учасник збройного конфлікту?
Международные преступления | Аналитика

Табори відпочинку як ще один засіб викорінення української національної ідентичності дітей з окупованих територій

Російська Федерація продовжує імплементацію політики, спрямованої на насильницьку передачу дітей у російську національну групу. Її діяння мають ознаки злочину геноциду відповідно до статті 2 (е) Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, відтвореній у статті 6 (е) Римського статуту Міжнародного кримінального суду.
Инструкции

Що робити у разі зникнення людини безвісти в умовах збройної агресії?

Збройна агресія Росії породжує чимало злочинів, серед яких, зокрема, викрадення, примусове переміщення та позбавлення свободи. До цього додається захоплення українських військових у полон у процесі ведення бойових дій. Також не забуваємо про утримання окупантами цивільних осіб з окупованих територій. Результат цього — втрата контакту зі своїми близькими, їхнього місця знаходження та статусу. Такі ситуації змушують […]
Аналитика

«Культурна спецоперація», або як Росія використовує свою культуру у війні проти України

«На війні всі методи хороші…», – говорить Росія. І по-справжньому вірить, що на війні проти всього світу варто використовувати не лише свою «другу армію світу» чи загін пропагандистів на чолі зі Скабєєвою, Соловйовим та іншими. Вона використовує і свою культуру та історію. Кремль давно навчився використовувати «культуру» як засіб пропаганди та просування проросійських наративів. Росія […]
Аналитика

Режим Лукашенка та Білорусь: агресор та учасник збройного конфлікту?

24 лютого 2022 року розпочався третій етап збройної агресії РФ, яка набула широкомасштабного характеру. Роль РФ як агресора прослідковується ще з моменту вторгнення на територію Криму в 2014 році. Водночас Україна отримала ще один удар з боку північного сусіда – Білорусі та режиму Лукашенка. Хоча й Лукашенко досить давно підтримує Президента РФ, використання території Білорусі […]
Аналитика

Регіональне угруповання військ як форма контролю РФ над Білоруссю

10 жовтня 2022 року російські війська здійснили масові ракетні удари по всій території України, зокрема по цивільним об’єктам та об’єктам енергетичної інфраструктури, що суперечило принципам міжнародного гуманітарного права: розрізнення, воєнної необхідності та пропорційності. Під час нападів Лукашенко О.Г. заявив про розгортання “Регіонального угруповання військ” (далі — РУВ) в рамках “Союзної держави” (далі — СД) на […]
Аналитика

Пам’ятка кримського призовника

На тлі провалів на фронті та величезних втрат серед російських військових, Володимир Путін оголосив про початок часткової мобілізації. Так, прихована мобілізація велася і до цього, але тепер війна стала "примусовою" для дуже широкої категорії осіб, в тому числі - мешканців тимчасово окупованих українських територій, включно з Кримом.